Przejdź do głównej zawartości

"Hotel Walhalla. Przewodnik po światach nordyckich" - Rick Riordan [Clevleen]

Tytuł oryginalny: The Magnus Chase Book of Norse Deities and Mythical Creatures
Liczba stron: 170
Wydawnictwo: Moondrive
Data wydania: sierpień 2016
Tłumacz: Agnieszka Fulińska

Właśnie umarłeś i nie wiesz co się dzieje? Chcesz być dzielnym i wspaniałym wojownikiem Odyna i nie wiesz jak to osiągnąć? A może po prostu szukasz czegoś, co przybliży ci trochę świat Magnusa?
Jeżeli tak, to świetnie trafiłeś. Ten oto przewodnik po świecie bogów nordyckich i mitycznych istot na pewno ci w tym pomoże!Oto ważna informacja dotycząca bezpieczeństwa od waszego starego wujka, Tyra! Nie wsadzajcie ręki do pyska wilkowi - ani też lwu, niedźwiedziowi aligatorowi, jak również kosiarce, śmieciarce, pługowi śnieżnemu ani mikserowi - ponieważ jeśli to zrobicie, stracicie rękę!
 
Nie spodziewajcie się długich wywodów na temat tego dodatku, bo on sam taki nie jest. Ma jedynie sto siedemdziesiąt stron, na których znajdziemy mnóstwo zdjęć i obrazków, więc jeżeli liczycie na coś, dzięki czemu poznacie świat, a właściwie dziewięć światów nordyckich, to niestety, ale źle trafiliście.

Zdjęcie z instagrama
Wydaje mi się, że ten przewodnik przede wszystkim pozwala oswoić się i lepiej zrozumieć mitologię w wydaniu Ricka Riordana. Pisałam w recenzji Miecza Lata, że autor dość mocno ją nagina. Czytając Hotel Walhalla możemy poznać mityczne zwierzęta, uwspółcześnienia bogów nordyckich, odkryjemy tajemnice, które skrzętnie skrywają i nieco zagłębimy się w fabułę drugiego tomu. Sporo tego, prawda? No, ale mamy czas do Ragnaroku.

Na uwagę zasługuje przede wszystkim przepiękne wydanie. Twarda oprawa, przepiękne ilustracje, przejrzysty układ stron. Naprawdę miło się na nie patrzy.

Pamiętajcie, że możecie spotkać też inne stworzenia, które będą usiłowały was oszukać, zmanipulować albo rozproszyć waszą uwagę. Są wśród nich istoty znane jako: draurg (zombi), wolwy (jasnowidzące), czarownice (czarownice) i telemarketerzy (upierdliwcy)

Jednakże nie jest on tak cudowny i niezbędny, by płacić za niego cenę okładkową, czyli 29,90. Jeżeli znajdziecie go w jakiejś super promocji, to zdecydowanie zachęcam do jego kupna, jednak za pełną cenę naprawdę się nie opłaca.

Jeżeli zastanawiacie się kiedy najlepiej przeczytać ten dodatek, to osobiście radziłabym, by zrobić to po pierwszym tomie. Niby nie ma spojlerów, ale poznanie charakterów bohaterów nie poprzez czytanie akcji, a przez dialogi sprawia o wiele mniej frajdy.

Miecz Lata | Hotel Walhalla | Młot Thora

Komentarze

  1. Ever wanted to get free Twitter Re-tweets?
    Did you know that you can get them AUTOMATICALLY & ABSOLUTELY FREE by getting an account on Like 4 Like?

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Jakub Ćwiek - "Grimm City. Wilk!" [Ada]

Gdy po raz pierwszy zobaczyłam książkę w zapowiedziach, nie byłam do niej przekonana. Jakaś część mnie podpowiadała mi, że to raczej nie dla mnie.  Jednak po jakimś czasie doszłam do wniosku, iż warto dać tej powieści szansę, toteż postanowiłam ją przeczytać. Czy tego żałuję? 
Ponura, spowita obłokami tłustej czerni metropolia to miejsce, gdzie o sprawiedliwość równie trudno, co o bezchmurne niebo. Zbudowane na ciele olbrzyma,napędzane jego smolistą krwią i odłamkami węglowego serca trwało w dawno ustalonym porządku. Do teraz. Na przestępczą scenę wkracza właśnie bezkompromisowo Nowy Gracz, a oficer policji Wolf zostaje brutalnie zamordowany we własnym domu. Czy te fakty się łączą? I czy czerwony płaszcz z kapturem zaobserwowany u głównej podejrzanej w sprawie zabójstwa czyni ze sprawy zbrodnię na tle religijnym?
Jakub Ćwiek tym razem funduje nam gorzki brutalny kryminał noir w niezwykłym świecie inspirowanym amerykańskim podziemiem przestępczym lat dwudziestych i trzydziestych. W mieśc…

Poznaj nas! - Book TMI Tag

Cześć!
Lubicie tagi? Bo ja bardzo. Zwłaszcza te, w których nad odpowiedziami trzeba się chwilę zastanowić.
W tym tagu zdecydowanie tak jest, a biorąc jeszcze pod uwagę, że pytań jest całkiem sporo, to lepiej już zacznijmy.
1. Która fikcyjna postać ma najlepszy styl?
Ada: Bardzo podoba mi się styl Clary Fray z Darów Anioła.
Clevleen: Nigdy nie skupiałam się na tym jak ubierają się postacie, dlatego podam tu jedyną, jaka przychodzi mi do głowy, czyli Jessamine z Mechanicznego Anioła.

2. Twoje fikcyjne zauroczenie?
Ada: Oczywiście, że Jace oraz Daemon. Uwielbiam ich!
Clevleen: Percy!

3. Czy kochałaś kiedyś postać, a potem zaczęłaś ją nienawidzić?
Ada: Nie miałam jeszcze takiej sytuacji. Na ogół jest tak, że jak jakąś postać lubię, to nie zaczynam jej nienawidzić. A jak jakąś postać nienawidzę, to nie zaczynam jej lubić. Czasami zdarza się, że postać, którą z początku nienawidziłam, nagle polubiłam. Odwrotnej sytuacji jeszcze nie miałam.
Clevleen: Aż tak skrajnie, to nie, ale Katniss z Igrzysk Śmi…

Zakładkomania #1 - Błyszcząca zakładka

Cześć!
Dzisiaj kolejna nowa seria, czyli Zakładkomania! Będziemy Wam tu pokazywać jak zrobić zakładki, a na końcu zazwyczaj będziecie mogli znaleźć zakładki do wydrukowania (będą one dostępne w stronie "zakładki")

Aby zrobić taką błyszczącą zakładkę potrzebujemy:
papieruołówkalinijkinożyczek błyszczącej taśmy washi tapeewentualnie: sznurek do ozdoby i dziurkacz W pierwszym kroku wycinamy cztery paski papieru grubości naszej taśmy.

Kolejnym krokiem jest sklejenie ich końców. Najpierw dwa paski pod kątem prostym, następnie doklejamy kolejny kawałek papieru na pasek będący na spodzie. Ostatni doklejamy do drugiego paska. Jest to pokazane na zdjęciu obok i mam ogromną nadzieję, że wiecie o co mi chodzi.

Następnie bierzemy jeden z zewnętrznych pasków i zginamy go pod kątem prostym. Powinien wtedy znajdować się obok pasków po przeciwnej stronie.
Potem bierzemy drugi zewnętrzny pasek i zginamy go w ten sam sposób. Powtarzamy to do momentu uzyskania satysfakcjonującej nas długości lub …