Przejdź do głównej zawartości

Przegląd miesiąca #6 - Czerwiec 2017


Czerwiec to dla większości miesiąc poprawek i ostatnich klasówek i odpowiedzi. Dlatego ilość wolnego czasu nie była zbyt duża, a co się z tym wiąże, liczba przeczytanych książek może nas nie zadowalać. Jak my poradziłyśmy sobie podczas tego trudnego okresu?

Clevleen:
Czerwiec był dla mnie póki co najgorszym miesiącem tego roku. Nie miałam prawie wcale czasu na czytanie. Najpierw wycieczka, potem masa sprawdzianów, a na koniec trzeba było to wszystko odespać. Dlatego też liczba książek w tym miesiącu to jedna. Imponujący wynik, prawda?

Tą pozycją był Cień Wiatru Carlosa Ruiza Zafona. Nie będę się długo rozwodzić, bo napisałam już dość obszerną recenzję na jej temat, która czeka już tylko na wstawienie, ale kilka słów napiszę. Parę rzeczy mi się w niej nie spodobało, ale w ogólnym rozrachunku książka wypadła naprawdę dobrze.

Jeżeli chodzi o nowe książki w czerwcu, to tu jest jeszcze lepiej, bo moja biblioteczka nie powiększyła się o żadną pozycję. No ale cóż, próba zrozumienia fizyki pochłonęła mnie zbyt mocno, by myśleć o zakupach. Zwłaszcza, że całkiem pokaźny stosik z Warszawskich Targów Książki czeka na mnie nieprzeczytany.

Mam ogromną nadzieję, że lipiec okaże się dużo lepszy od czerwca. I biorąc pod uwagę Bookathon, ilość wolnego czasu i cudowne książki oczekujące na swoją kolej, to właśnie tak będzie.

Ada: 
Początek czerwca nie należał do najlepszych, jedną książkę czytałam prawie 3 tygodnie. Natomiast z ostatniego tygodnia czerwca jestem bardzo zadowolona, gdyż udało mi się w ciągu niego przeczytać dwie pozycje. Czyli łącznie 3 książki.

Od góry:
1) Oblivion - Jennifer L. Armentrout
2) Miasto Niebiańskiego Ognia - Cassandra Clare (recenzja)
3) Inteligencja Kwiatów - Maurice Maeterlinck

3 książki, 1298 stron, około 43,3 stron dziennie.

W czerwcu to mojej biblioteczki dołączyło 5 nowych książek, a mianowicie jest to seria Lux.
Od góry:
1) Oblivion - Jennifer L. Armentrout
2) Onyks - Jennifer L. Armentrout
3) Opal - Jennifer L. Armentrout
4) Origin - Jennifer L. Armentrout
5) Oppisition - Jennifer L. Armentrout

Oblivion mam już przeczytany, natomiast pozostałe tomy mam zaplanowane na przyszłe dni.

Mam nadzieję, że jako, iż zaczynają się wakacje, to lipiec będzie bardzo obfitym miesiącem. Zarówno w przeczytaniu, jak i zakupie.

U nas to tyle, koniecznie dajcie znać jak Wam minął czerwiec! Życzę Wam książkowego lipca!

Komentarze

 1. U mnie czerwiec był kiepski, przeczytałam tylko 4 książki, a zazwyczaj czytam ponad 10 :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Mnie minął szybko i intensywnie jeśli chodzi o czytanie, choć niestety nie obyło się bez słabszych książek.

  OdpowiedzUsuń
 3. Mi "Cień wiatru" podobał się bardzo. Styl autora jest genialny. Za mną też już drugi tom tej serii i również byłam zadowolona. A cykl LUX od dawien dawna mam w planie, ale do tej pory nie przeczytałam nawet pierwszego tomu ;P
  Życzę Wam powodzenia w lipcu!
  houseofreaders.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Cień wiatru to lektura, którą zawsze wspominam z szerokim uśmiechem. Jest niesamowita :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Jakub Ćwiek - "Grimm City. Wilk!" [Ada]

Gdy po raz pierwszy zobaczyłam książkę w zapowiedziach, nie byłam do niej przekonana. Jakaś część mnie podpowiadała mi, że to raczej nie dla mnie.  Jednak po jakimś czasie doszłam do wniosku, iż warto dać tej powieści szansę, toteż postanowiłam ją przeczytać. Czy tego żałuję? 
Ponura, spowita obłokami tłustej czerni metropolia to miejsce, gdzie o sprawiedliwość równie trudno, co o bezchmurne niebo. Zbudowane na ciele olbrzyma,napędzane jego smolistą krwią i odłamkami węglowego serca trwało w dawno ustalonym porządku. Do teraz. Na przestępczą scenę wkracza właśnie bezkompromisowo Nowy Gracz, a oficer policji Wolf zostaje brutalnie zamordowany we własnym domu. Czy te fakty się łączą? I czy czerwony płaszcz z kapturem zaobserwowany u głównej podejrzanej w sprawie zabójstwa czyni ze sprawy zbrodnię na tle religijnym?
Jakub Ćwiek tym razem funduje nam gorzki brutalny kryminał noir w niezwykłym świecie inspirowanym amerykańskim podziemiem przestępczym lat dwudziestych i trzydziestych. W mieśc…

Emily Bronte - "Wichrowe Wzgórza" [Clevleen]

Jeżeli tylko napotykam na recenzje tej książki, zawsze są one pozytywne. Nic więc dziwnego, że w końcu postanowiłam po nią sięgnąć, chociaż wciąż miałam mieszane uczucia. Z jednej strony zachęcały mnie pozytywne opinie i cudowna okładka, z drugiej zaś był wiek utworu oraz tematyka. Jednak postanowiłam się przełamać. Czy żałuję? Czy naprawdę jest tak dobra jak wszyscy piszą?

Mały chłopiec, Heathcliff, jako osierocone dziecko trafia do domu Earnshawów. Wychowując się w tej zamożnej rodzinie, obdarza odwzajemnioną miłością Katarzynę, córkę swoich przybranych rodziców. Prześladowany przez przyszłego dziedzica Hindleya, poznaje też smak nienawiści. Gdy przekonuje się, że konwenanse mogą pokonać nawet najsilniejszą miłość, znika na trzy lata, aby powrócić jako dysponujący fortuną niewiadomego pochodzenia, demoniczny i bezwzględny mściciel. Od tego momentu nikomu w rodzinie nie będzie łatwo znaleźć własne szczęście.
Opisz brzmi intrygująco.  Jednak po tej książce, tak wychwalanej pr…

Przedpremierowo: Amie Kaufman i Meagan Spooner - "W sercu światła" [Ada]

Niedawno na blogu pojawiła się recenzja drugiego tomu trylogii Starbound. Recenzję możecie znaleźć TUTAJ. Po przewróceniu ostatniej strony tej książki, miałam nadzieję, że w ostatniej części znajdę odpowiedzi na pytania, które ciągle plątały mi się w głowie po przeczytaniu dwóch poprzednich książek. Czy rzeczy, które pozostały dla mnie zagadką, zostały wyjaśnione w kończących tę serię kartkach? Czy powieść okazała się również ciekawa jak jej poprzedniczki? Czy poleciłabym Wam tę trylogię?

Głównym celem Sofii jest zemsta na korporacji LaRoux Industries, którą obwinia o śmierć ojca. Dziewczyna znajduje się na Koryncie, w celu spotkania się z pewną osobą, która może pomóc jej w tej sprawie. Nie wszystko jednak idzie po myśli Sofii, a przebieg wydarzeń niespodziewanie się zmienia, przez co dziewczyna jej zmuszona uciekać. Na swojej drodze spotkała Gideona, z którym połączyła siły. Okazało się, że mają tego samego wroga, nie darzą się jednak wzajemnie zaufaniem, które podczas współpracy je…