Przejdź do głównej zawartości

Cassandra Clare - "Miasto Niebiańskiego Ognia" [Ada]

Dlaczego, dlaczego, dlaczego. Dlaczego to już koniec Darów Anioła? Niedawno na mojej półce przeczytany był tylko pierwszy tom, a w dniu dzisiejszym skończyłam już czytać ostatnią część tej serii. Nie mogę uwierzyć , że to już koniec. Z pewnością będzie brakować mi zarówno świata, jak i bohaterów.

Ciemność ogarnęła świat Nocnych Łowców. Chaos i destrukcja obezwładniają Nefilim, ale Clary, Jace, Simon i ich przyjaciele łączą siły, żeby walczyć z największym złem, z jakim kiedykolwiek się zetknęli. Brat Clary, Sebastian Morgenstern, systematycznie usiłuje zniszczyć Nocnych Łowców. Posługując się Piekielnym Kielichem, zmienia ich w istoty z koszmaru, rozdziela rodziny i kochanków, powiększa szeregi swojej armii Mrocznych. Nic na świecie nie jest w stanie go pokonać... Ale jeśli Clary i jej drużyna wyprawią się do królestwa demonów, mogą mieć szansę... Ludzie stracą życie, miłość zostanie poświęcona, cały świat się zmieni.
*opis pochodzi z okładki książki
Kolejna książka pani Clare, która potrafi wciągnąć już od pierwszych stron. Wartka akcja, zawierająca liczne zwroty, od samego początku trzyma czytelnika w napięciu. I pomimo, że ja niektórych drobnych rzeczy się domyśliłam, to powieść była nieprzewidywalna. Momentami autorka wywołała u mnie dreszczyk emocji, co tylko podsyciło moją ciekawość. Dlatego stosowałam znaną wszystkim metodę: "Jeszcze jeden rozdział". Aż nagle przekręciłam ostatnią kartkę Miasta Niebiańskiego Ognia.

Według mnie wszystkie wątki zostały dokończone, wyjaśnione. To co chciałam wiedzieć, to wiem, a wszelkie wątpliwości zostały rozwiane. Tutaj jestem pełna podziwu dla pani Clare, że tak doskonale sobie z tym poradziła. Oczywiście nie mówię tu tylko o wątkach, bo język, klimat, świat, bohaterowie też są genialni i za to uwielbiam panią Cassandrę.

Język barwny, łatwy w zrozumieniu, ciekawy. Klimat - cudowny, czułam się jakbym sama była świadkiem rozgrywających się tam wydarzeń. Świat - inny niż mamy na co dzień, co też jest atutem, gdyż to co nas otacza, znamy bardzo dobrze, więc czasami dobrze jest przenieść się gdzie indziej. Bohaterów jak lubiłam, tak nadal czuję do nich sentyment, każda postać została dobrze wykreowana.

Podsumowując te kilkaset słów, to cudowna seria, która dla mnie nie ma wad. Cóż mogę powiedzieć? Polecam zarówno ten tom, jak i pięć wcześniejszych, które także są znakomite. Pełen szacunek dla autorki za to, że stworzyła tak genialną serię, która pozostanie w moim sercu na bardzo, bardzo długo.

Komentarze

  1. Dla mnie też ta seria nie ma wad, jest cudowna w każdym tomie i to jest najpiękniejsze <3
    Ach, Jace <3

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Jakub Ćwiek - "Grimm City. Wilk!" [Ada]

Gdy po raz pierwszy zobaczyłam książkę w zapowiedziach, nie byłam do niej przekonana. Jakaś część mnie podpowiadała mi, że to raczej nie dla mnie.  Jednak po jakimś czasie doszłam do wniosku, iż warto dać tej powieści szansę, toteż postanowiłam ją przeczytać. Czy tego żałuję? 
Ponura, spowita obłokami tłustej czerni metropolia to miejsce, gdzie o sprawiedliwość równie trudno, co o bezchmurne niebo. Zbudowane na ciele olbrzyma,napędzane jego smolistą krwią i odłamkami węglowego serca trwało w dawno ustalonym porządku. Do teraz. Na przestępczą scenę wkracza właśnie bezkompromisowo Nowy Gracz, a oficer policji Wolf zostaje brutalnie zamordowany we własnym domu. Czy te fakty się łączą? I czy czerwony płaszcz z kapturem zaobserwowany u głównej podejrzanej w sprawie zabójstwa czyni ze sprawy zbrodnię na tle religijnym?
Jakub Ćwiek tym razem funduje nam gorzki brutalny kryminał noir w niezwykłym świecie inspirowanym amerykańskim podziemiem przestępczym lat dwudziestych i trzydziestych. W mieśc…

Poznaj nas! - Book TMI Tag

Cześć!
Lubicie tagi? Bo ja bardzo. Zwłaszcza te, w których nad odpowiedziami trzeba się chwilę zastanowić.
W tym tagu zdecydowanie tak jest, a biorąc jeszcze pod uwagę, że pytań jest całkiem sporo, to lepiej już zacznijmy.
1. Która fikcyjna postać ma najlepszy styl?
Ada: Bardzo podoba mi się styl Clary Fray z Darów Anioła.
Clevleen: Nigdy nie skupiałam się na tym jak ubierają się postacie, dlatego podam tu jedyną, jaka przychodzi mi do głowy, czyli Jessamine z Mechanicznego Anioła.

2. Twoje fikcyjne zauroczenie?
Ada: Oczywiście, że Jace oraz Daemon. Uwielbiam ich!
Clevleen: Percy!

3. Czy kochałaś kiedyś postać, a potem zaczęłaś ją nienawidzić?
Ada: Nie miałam jeszcze takiej sytuacji. Na ogół jest tak, że jak jakąś postać lubię, to nie zaczynam jej nienawidzić. A jak jakąś postać nienawidzę, to nie zaczynam jej lubić. Czasami zdarza się, że postać, którą z początku nienawidziłam, nagle polubiłam. Odwrotnej sytuacji jeszcze nie miałam.
Clevleen: Aż tak skrajnie, to nie, ale Katniss z Igrzysk Śmi…

Zakładkomania #1 - Błyszcząca zakładka

Cześć!
Dzisiaj kolejna nowa seria, czyli Zakładkomania! Będziemy Wam tu pokazywać jak zrobić zakładki, a na końcu zazwyczaj będziecie mogli znaleźć zakładki do wydrukowania (będą one dostępne w stronie "zakładki")

Aby zrobić taką błyszczącą zakładkę potrzebujemy:
papieruołówkalinijkinożyczek błyszczącej taśmy washi tapeewentualnie: sznurek do ozdoby i dziurkacz W pierwszym kroku wycinamy cztery paski papieru grubości naszej taśmy.

Kolejnym krokiem jest sklejenie ich końców. Najpierw dwa paski pod kątem prostym, następnie doklejamy kolejny kawałek papieru na pasek będący na spodzie. Ostatni doklejamy do drugiego paska. Jest to pokazane na zdjęciu obok i mam ogromną nadzieję, że wiecie o co mi chodzi.

Następnie bierzemy jeden z zewnętrznych pasków i zginamy go pod kątem prostym. Powinien wtedy znajdować się obok pasków po przeciwnej stronie.
Potem bierzemy drugi zewnętrzny pasek i zginamy go w ten sam sposób. Powtarzamy to do momentu uzyskania satysfakcjonującej nas długości lub …