Przejdź do głównej zawartości

Cassandra Clare - "Miasto Niebiańskiego Ognia" [Ada]

Dlaczego, dlaczego, dlaczego. Dlaczego to już koniec Darów Anioła? Niedawno na mojej półce przeczytany był tylko pierwszy tom, a w dniu dzisiejszym skończyłam już czytać ostatnią część tej serii. Nie mogę uwierzyć , że to już koniec. Z pewnością będzie brakować mi zarówno świata, jak i bohaterów.

Ciemność ogarnęła świat Nocnych Łowców. Chaos i destrukcja obezwładniają Nefilim, ale Clary, Jace, Simon i ich przyjaciele łączą siły, żeby walczyć z największym złem, z jakim kiedykolwiek się zetknęli. Brat Clary, Sebastian Morgenstern, systematycznie usiłuje zniszczyć Nocnych Łowców. Posługując się Piekielnym Kielichem, zmienia ich w istoty z koszmaru, rozdziela rodziny i kochanków, powiększa szeregi swojej armii Mrocznych. Nic na świecie nie jest w stanie go pokonać... Ale jeśli Clary i jej drużyna wyprawią się do królestwa demonów, mogą mieć szansę... Ludzie stracą życie, miłość zostanie poświęcona, cały świat się zmieni.
*opis pochodzi z okładki książki
Kolejna książka pani Clare, która potrafi wciągnąć już od pierwszych stron. Wartka akcja, zawierająca liczne zwroty, od samego początku trzyma czytelnika w napięciu. I pomimo, że ja niektórych drobnych rzeczy się domyśliłam, to powieść była nieprzewidywalna. Momentami autorka wywołała u mnie dreszczyk emocji, co tylko podsyciło moją ciekawość. Dlatego stosowałam znaną wszystkim metodę: "Jeszcze jeden rozdział". Aż nagle przekręciłam ostatnią kartkę Miasta Niebiańskiego Ognia.

Według mnie wszystkie wątki zostały dokończone, wyjaśnione. To co chciałam wiedzieć, to wiem, a wszelkie wątpliwości zostały rozwiane. Tutaj jestem pełna podziwu dla pani Clare, że tak doskonale sobie z tym poradziła. Oczywiście nie mówię tu tylko o wątkach, bo język, klimat, świat, bohaterowie też są genialni i za to uwielbiam panią Cassandrę.

Język barwny, łatwy w zrozumieniu, ciekawy. Klimat - cudowny, czułam się jakbym sama była świadkiem rozgrywających się tam wydarzeń. Świat - inny niż mamy na co dzień, co też jest atutem, gdyż to co nas otacza, znamy bardzo dobrze, więc czasami dobrze jest przenieść się gdzie indziej. Bohaterów jak lubiłam, tak nadal czuję do nich sentyment, każda postać została dobrze wykreowana.

Podsumowując te kilkaset słów, to cudowna seria, która dla mnie nie ma wad. Cóż mogę powiedzieć? Polecam zarówno ten tom, jak i pięć wcześniejszych, które także są znakomite. Pełen szacunek dla autorki za to, że stworzyła tak genialną serię, która pozostanie w moim sercu na bardzo, bardzo długo.

Komentarze

  1. Dla mnie też ta seria nie ma wad, jest cudowna w każdym tomie i to jest najpiękniejsze <3
    Ach, Jace <3

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Jakub Ćwiek - "Grimm City. Wilk!" [Ada]

Gdy po raz pierwszy zobaczyłam książkę w zapowiedziach, nie byłam do niej przekonana. Jakaś część mnie podpowiadała mi, że to raczej nie dla mnie.  Jednak po jakimś czasie doszłam do wniosku, iż warto dać tej powieści szansę, toteż postanowiłam ją przeczytać. Czy tego żałuję? 
Ponura, spowita obłokami tłustej czerni metropolia to miejsce, gdzie o sprawiedliwość równie trudno, co o bezchmurne niebo. Zbudowane na ciele olbrzyma,napędzane jego smolistą krwią i odłamkami węglowego serca trwało w dawno ustalonym porządku. Do teraz. Na przestępczą scenę wkracza właśnie bezkompromisowo Nowy Gracz, a oficer policji Wolf zostaje brutalnie zamordowany we własnym domu. Czy te fakty się łączą? I czy czerwony płaszcz z kapturem zaobserwowany u głównej podejrzanej w sprawie zabójstwa czyni ze sprawy zbrodnię na tle religijnym?
Jakub Ćwiek tym razem funduje nam gorzki brutalny kryminał noir w niezwykłym świecie inspirowanym amerykańskim podziemiem przestępczym lat dwudziestych i trzydziestych. W mieśc…

Emily Bronte - "Wichrowe Wzgórza" [Clevleen]

Jeżeli tylko napotykam na recenzje tej książki, zawsze są one pozytywne. Nic więc dziwnego, że w końcu postanowiłam po nią sięgnąć, chociaż wciąż miałam mieszane uczucia. Z jednej strony zachęcały mnie pozytywne opinie i cudowna okładka, z drugiej zaś był wiek utworu oraz tematyka. Jednak postanowiłam się przełamać. Czy żałuję? Czy naprawdę jest tak dobra jak wszyscy piszą?

Mały chłopiec, Heathcliff, jako osierocone dziecko trafia do domu Earnshawów. Wychowując się w tej zamożnej rodzinie, obdarza odwzajemnioną miłością Katarzynę, córkę swoich przybranych rodziców. Prześladowany przez przyszłego dziedzica Hindleya, poznaje też smak nienawiści. Gdy przekonuje się, że konwenanse mogą pokonać nawet najsilniejszą miłość, znika na trzy lata, aby powrócić jako dysponujący fortuną niewiadomego pochodzenia, demoniczny i bezwzględny mściciel. Od tego momentu nikomu w rodzinie nie będzie łatwo znaleźć własne szczęście.
Opisz brzmi intrygująco.  Jednak po tej książce, tak wychwalanej pr…

Przedpremierowo: Amie Kaufman i Meagan Spooner - "W sercu światła" [Ada]

Niedawno na blogu pojawiła się recenzja drugiego tomu trylogii Starbound. Recenzję możecie znaleźć TUTAJ. Po przewróceniu ostatniej strony tej książki, miałam nadzieję, że w ostatniej części znajdę odpowiedzi na pytania, które ciągle plątały mi się w głowie po przeczytaniu dwóch poprzednich książek. Czy rzeczy, które pozostały dla mnie zagadką, zostały wyjaśnione w kończących tę serię kartkach? Czy powieść okazała się również ciekawa jak jej poprzedniczki? Czy poleciłabym Wam tę trylogię?

Głównym celem Sofii jest zemsta na korporacji LaRoux Industries, którą obwinia o śmierć ojca. Dziewczyna znajduje się na Koryncie, w celu spotkania się z pewną osobą, która może pomóc jej w tej sprawie. Nie wszystko jednak idzie po myśli Sofii, a przebieg wydarzeń niespodziewanie się zmienia, przez co dziewczyna jej zmuszona uciekać. Na swojej drodze spotkała Gideona, z którym połączyła siły. Okazało się, że mają tego samego wroga, nie darzą się jednak wzajemnie zaufaniem, które podczas współpracy je…