Przejdź do głównej zawartości

Przegląd miesiąca #3 - Marzec 2017

Witajcie!
Kolejny miesiąc tego roku za nami, więc czas na podsumowanie naszych marcowych postępów. Zapraszamy!

Ada
W tym miesiącu udało mi się przeczytać 3 książki, tak jak planowałam.
 1. Urszula Sowińska - "Wybrany" (recenzja wkrótce!)
 2. Jennifer L. Armentrout - "Obsydian" (recenzja wkrótce!)
 3. Anna Todd - "After. Już nie wiem, kim bez ciebie jestem" (recenzja wkrótce!)
Jest to w sumie aż 1522 strony, czyli około 49 stron dziennie.

W tym miesiącu najbardziej do gustu przypadła mi książka Jennifer L. Armentrout - "Obsydian".

Moje plany ma kwiecień:
 1. Cassandra Clare - "Miasto Szkła"
 2. Cassandra Clare - "Miasto Upadłych Aniołów"
 3. Cassandra Clare - "Miasto Zagubionych Dusz"
 4. Cassandra Clare - "Miasto Niebiańskiego Ognia"
W marcu do mojej biblioteczki nie dołączyła żadna książka.

Jestem zadowolona z tego, jak minął mi ten miesiąc. Mam nadzieję, że w kwietniu także uda mi się przeczytać to, co zaplanowałam, a nawet więcej. 


Clevleen
W tym miesiącu przeczytałam 4 książki. Byłoby lepiej gdyby nauczyciele się tak nie uwzięli. Już tylko w następnym tygodniu mam cztery sprawdziany! (Gdyby nie rekolekcje byłoby sześć). No ale koniec żalenia się! Bardziej interesuje Was zapewne to, jakie książki udało mi się przeczytać.
 1. Rebecca Stoos - Całkiem obcy człowiek - powiem wam, że jest bardzo lekka i przyjemna, idealna dla zabieganych osób, które chcą by lektura była odpoczynkiem i relaksem!
 2. Brandon Sanderson - Alcatraz kontra Bibliotekarze. Piasek Raszida  - nie spodziewałam się, że ta książka będzie taka super! Zabawna, przemyślana, irytująca - naprawdę dobra!
 3. J. K. Rowling - Harry Potter and the Philosopher's Stone - szczerze, nie odczułam większej różnicy pomiędzy oryginałem, a tłumaczeniem, jednak wyniknąć to mogło też z mojej słabej znajomości angielskiego! Na pewno po nauczeniu się nowych słówek, przeczytam ją jeszcze raz i zobaczę jak tym razem ją odbiorę.
 4. Ava Dellaira - Kochani, dlaczego się poddaliście? Dwa słowa: rozczarowanie miesiąca.
W tym miesiącu dostałam dwie książki od wydawnictwa MG

Jak widzicie jest to Hrabia Monte Christo autorstwa Aleksandra Dumasa. Na razie przeczytałam pół pierwszego tomu i jestem przerażona tym, jakie emocje ta książka we mnie wywołuje! Naprawdę! Jest to również mój cel na kwiecień. Łącznie obie mają ponad 1300 stron, więc mam nadzieję, że dam radę.

A Wam jak minął marzec? Jesteście zadowoleni? Macie jakieś plany na kwiecień? A może czytaliście już którąś z tych książek? Zapraszam do dyskusji w komentarzach!

Komentarze

 1. Fajne jest to wydanie książki Aleksandra Dumasa. Może kiedyś się na nie skuszę, ale w pierwszej kolejności muszę przeczytać "Trzech muszkieterów" :)
  Powodzenia dla Was w kwietniu!
  houseofreaders.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jest świetne, chociaż bardzo denerwuje mnie brak nazwiska autora na grzbiecie drugiego tomu.

   Usuń
 2. Jeszcze seria Darów Anioła też przede mną! Ale muszę szybko po nią sięgnąć!

  OdpowiedzUsuń
 3. Dużo z tych książek akurat znam i czytałam. Dary anioła to jedna z moich ulubionych serii!
  pozdrawiam
  onlybooks-jdb.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Dary Anioła <3 Uwielbiam!
  Świetne wyniku dziewczyny! Życzę zaczytanego kwietnia!

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Jakub Ćwiek - "Grimm City. Wilk!" [Ada]

Gdy po raz pierwszy zobaczyłam książkę w zapowiedziach, nie byłam do niej przekonana. Jakaś część mnie podpowiadała mi, że to raczej nie dla mnie.  Jednak po jakimś czasie doszłam do wniosku, iż warto dać tej powieści szansę, toteż postanowiłam ją przeczytać. Czy tego żałuję? 
Ponura, spowita obłokami tłustej czerni metropolia to miejsce, gdzie o sprawiedliwość równie trudno, co o bezchmurne niebo. Zbudowane na ciele olbrzyma,napędzane jego smolistą krwią i odłamkami węglowego serca trwało w dawno ustalonym porządku. Do teraz. Na przestępczą scenę wkracza właśnie bezkompromisowo Nowy Gracz, a oficer policji Wolf zostaje brutalnie zamordowany we własnym domu. Czy te fakty się łączą? I czy czerwony płaszcz z kapturem zaobserwowany u głównej podejrzanej w sprawie zabójstwa czyni ze sprawy zbrodnię na tle religijnym?
Jakub Ćwiek tym razem funduje nam gorzki brutalny kryminał noir w niezwykłym świecie inspirowanym amerykańskim podziemiem przestępczym lat dwudziestych i trzydziestych. W mieśc…

Emily Bronte - "Wichrowe Wzgórza" [Clevleen]

Jeżeli tylko napotykam na recenzje tej książki, zawsze są one pozytywne. Nic więc dziwnego, że w końcu postanowiłam po nią sięgnąć, chociaż wciąż miałam mieszane uczucia. Z jednej strony zachęcały mnie pozytywne opinie i cudowna okładka, z drugiej zaś był wiek utworu oraz tematyka. Jednak postanowiłam się przełamać. Czy żałuję? Czy naprawdę jest tak dobra jak wszyscy piszą?

Mały chłopiec, Heathcliff, jako osierocone dziecko trafia do domu Earnshawów. Wychowując się w tej zamożnej rodzinie, obdarza odwzajemnioną miłością Katarzynę, córkę swoich przybranych rodziców. Prześladowany przez przyszłego dziedzica Hindleya, poznaje też smak nienawiści. Gdy przekonuje się, że konwenanse mogą pokonać nawet najsilniejszą miłość, znika na trzy lata, aby powrócić jako dysponujący fortuną niewiadomego pochodzenia, demoniczny i bezwzględny mściciel. Od tego momentu nikomu w rodzinie nie będzie łatwo znaleźć własne szczęście.
Opisz brzmi intrygująco.  Jednak po tej książce, tak wychwalanej pr…

Przedpremierowo: Amie Kaufman i Meagan Spooner - "W sercu światła" [Ada]

Niedawno na blogu pojawiła się recenzja drugiego tomu trylogii Starbound. Recenzję możecie znaleźć TUTAJ. Po przewróceniu ostatniej strony tej książki, miałam nadzieję, że w ostatniej części znajdę odpowiedzi na pytania, które ciągle plątały mi się w głowie po przeczytaniu dwóch poprzednich książek. Czy rzeczy, które pozostały dla mnie zagadką, zostały wyjaśnione w kończących tę serię kartkach? Czy powieść okazała się również ciekawa jak jej poprzedniczki? Czy poleciłabym Wam tę trylogię?

Głównym celem Sofii jest zemsta na korporacji LaRoux Industries, którą obwinia o śmierć ojca. Dziewczyna znajduje się na Koryncie, w celu spotkania się z pewną osobą, która może pomóc jej w tej sprawie. Nie wszystko jednak idzie po myśli Sofii, a przebieg wydarzeń niespodziewanie się zmienia, przez co dziewczyna jej zmuszona uciekać. Na swojej drodze spotkała Gideona, z którym połączyła siły. Okazało się, że mają tego samego wroga, nie darzą się jednak wzajemnie zaufaniem, które podczas współpracy je…