Przejdź do głównej zawartości

Przegląd miesiąca #2 - Luty 2017

Cześć!
Dzisiaj mam dla Was, już drugi w tym roku, przegląd miesiąca, czyli jak minął nam luty.


Ada
W lutym udało mi się przeczytać 3 książki:

 1. Davit Levithan - Pewnego dnia (recenzja wkrótce!)
 2. Cassandra Clare - Miasto Popiołów (recenzja)
 3. James Frey oraz Nils Johnson-Shelton - Endgame. Reguły gry (recenzja wkrótce!)
Jest to w sumie aż 1160 stron, czyli około 41 stron dziennie.

Wszystkie książki przeczytane w lutym bardzo mi się podobały.


Moje plany czytelnicze na marzec:

 1. Anna Todd - After. Już nie wiem kim bez ciebie jestem
 2. Jennifer L. Armentrout - Obsydian
 3. Urszula Sowińska -  Wybrany (egzemplarz recenzencki od Wydawnictwa W Punkt)

W tym miesiącu do mojej biblioteczki dołączyło aż 6 książek:
 1. Cassandra Clare - Miasto Szkła
 2. Cassandra Clare - Miasto Upadłych Aniołów
 3. Cassandra Clare - Miasto Zagubionych Dusz
 4. Cassandra Clare - Miasto Niebiańkiego Ognia
 5. James Frey oraz Nils Johnson-Shelton - EndgameReguły gry
 6. Urszula Sowińska - Wybrany (egzemplarz recenzencki od Wydawnictwa W Punkt)

Nie udało mi się przeczytać tylu książek ile zaplanowałam, dlatego te dwie nieprzeczytane automatycznie przeszły na kolejny miesiąc. Trzecią pozycję wybrałam, dlatego że jest to egzemplarz recenzencki od Wydawnictwa W Punkt.
Mam nadzieję, że w marcu uda mi się przeczytać zaplanowane książki, a także inne, które czekają w kolejce.Clevleen
Na Clevleen niestety szkoła się mści za dwa tygodnie ferii i ma teraz dużo nauki, dlatego też nie ma sprecyzowanych planów czytelniczych odnoście marca.


A Wam jak minął luty? Przeczytaliście dużo wspaniałych książek? Uważacie miesiąc za udany?
Ada.

Komentarze

 1. znam tytuły niektórych książek ale żadnej nie czytałam...
  Pozdrawiam serdecznie i zapraszam do mnie: http://thewomenlife.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. "Reguły gry" też pochłonęłam w lutym. Byłam zadowolona, ale liczyłam na dokładniejsze wyjaśnienie tajemnic.
  Powodzenia w marcu!
  houseofreaders.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Super miesiąc. Zaczytanego marca! Czekam na recenzję książki "Wybrany". Może mnie zaciekawisz. Dary Anioła to przednia lektura więc czytaj!

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja w lutym też przeczytałam 3 książki :)
  paulan-official-blog.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie czytałam żadnej z tych pozycji <3

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja nie prowadzę takich statystyk, bo kolumna przeczytanych książek byłaby niewielka w porównaniu do kupionych, która sięgałaby sufitu :P

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Jakub Ćwiek - "Grimm City. Wilk!" [Ada]

Gdy po raz pierwszy zobaczyłam książkę w zapowiedziach, nie byłam do niej przekonana. Jakaś część mnie podpowiadała mi, że to raczej nie dla mnie.  Jednak po jakimś czasie doszłam do wniosku, iż warto dać tej powieści szansę, toteż postanowiłam ją przeczytać. Czy tego żałuję? 
Ponura, spowita obłokami tłustej czerni metropolia to miejsce, gdzie o sprawiedliwość równie trudno, co o bezchmurne niebo. Zbudowane na ciele olbrzyma,napędzane jego smolistą krwią i odłamkami węglowego serca trwało w dawno ustalonym porządku. Do teraz. Na przestępczą scenę wkracza właśnie bezkompromisowo Nowy Gracz, a oficer policji Wolf zostaje brutalnie zamordowany we własnym domu. Czy te fakty się łączą? I czy czerwony płaszcz z kapturem zaobserwowany u głównej podejrzanej w sprawie zabójstwa czyni ze sprawy zbrodnię na tle religijnym?
Jakub Ćwiek tym razem funduje nam gorzki brutalny kryminał noir w niezwykłym świecie inspirowanym amerykańskim podziemiem przestępczym lat dwudziestych i trzydziestych. W mieśc…

Emily Bronte - "Wichrowe Wzgórza" [Clevleen]

Jeżeli tylko napotykam na recenzje tej książki, zawsze są one pozytywne. Nic więc dziwnego, że w końcu postanowiłam po nią sięgnąć, chociaż wciąż miałam mieszane uczucia. Z jednej strony zachęcały mnie pozytywne opinie i cudowna okładka, z drugiej zaś był wiek utworu oraz tematyka. Jednak postanowiłam się przełamać. Czy żałuję? Czy naprawdę jest tak dobra jak wszyscy piszą?

Mały chłopiec, Heathcliff, jako osierocone dziecko trafia do domu Earnshawów. Wychowując się w tej zamożnej rodzinie, obdarza odwzajemnioną miłością Katarzynę, córkę swoich przybranych rodziców. Prześladowany przez przyszłego dziedzica Hindleya, poznaje też smak nienawiści. Gdy przekonuje się, że konwenanse mogą pokonać nawet najsilniejszą miłość, znika na trzy lata, aby powrócić jako dysponujący fortuną niewiadomego pochodzenia, demoniczny i bezwzględny mściciel. Od tego momentu nikomu w rodzinie nie będzie łatwo znaleźć własne szczęście.
Opisz brzmi intrygująco.  Jednak po tej książce, tak wychwalanej pr…

Przedpremierowo: Amie Kaufman i Meagan Spooner - "W sercu światła" [Ada]

Niedawno na blogu pojawiła się recenzja drugiego tomu trylogii Starbound. Recenzję możecie znaleźć TUTAJ. Po przewróceniu ostatniej strony tej książki, miałam nadzieję, że w ostatniej części znajdę odpowiedzi na pytania, które ciągle plątały mi się w głowie po przeczytaniu dwóch poprzednich książek. Czy rzeczy, które pozostały dla mnie zagadką, zostały wyjaśnione w kończących tę serię kartkach? Czy powieść okazała się również ciekawa jak jej poprzedniczki? Czy poleciłabym Wam tę trylogię?

Głównym celem Sofii jest zemsta na korporacji LaRoux Industries, którą obwinia o śmierć ojca. Dziewczyna znajduje się na Koryncie, w celu spotkania się z pewną osobą, która może pomóc jej w tej sprawie. Nie wszystko jednak idzie po myśli Sofii, a przebieg wydarzeń niespodziewanie się zmienia, przez co dziewczyna jej zmuszona uciekać. Na swojej drodze spotkała Gideona, z którym połączyła siły. Okazało się, że mają tego samego wroga, nie darzą się jednak wzajemnie zaufaniem, które podczas współpracy je…