Przejdź do głównej zawartości

Zakładkomania #2 - Serce

Czołem!
Dzisiaj mamy dla Was drugi post z serii Zakładkomania. Mamy nadzieję, że Wam się spodobają,  nasze pomysły na zakładki i wykonacie je sami.Do wykonania tej zakładki potrzebujemy:
 • kolorowy papier, na serce najlepiej czerwony
 • nożyczki
 • klej
 • czarny marker

Na papierze rysujemy serce, czy też odrysowujemy je od szablonu. Następnie wycinamy je.


W następnym kroku obrysowujemy krawędź naszego serca czarnym markerem. Ja zrobiłam to z jednej strony, z drugiej zaś delikatnie mi odbiło na drugą stronę.

Potem wycinamy mały pasek, który przyklejamy po tej stronie, na której nie obrysowywaliśmy krawędzi. Ja zrobiłam to klejem, ale można użyć też do tego małych kawałków taśmy zwykłej lub dwustronnej.
Na zdjęciu dobrze tego nie widać, ale pasek jest przyklejony.

I zakładka gotowa! Jej wykonanie zajmuje zaledwie kilka minut, a efekt jest całkiem fajny. Oczywiście oprócz serca można stworzyć coś innego. To zależy od Was. Co chcecie, to robicie, a do swojego pomysłu dopasowujecie odpowiedni kolor kartki, tak by najlepiej to wyglądało. Do następnego!

Komentarze

 1. Ciekawy pomysł na zakładkę! Chętnie coś takiego wykonam. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Fajna zakładka i faktycznie szybko i łatwo można ją wykonać, super sprawa. :)
  Pozdrawiam serdecznie!

  OdpowiedzUsuń
 3. Super zakładka! Czuję się zainspirowana :)

  Pozdrawiam serdecznie :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Jakub Ćwiek - "Grimm City. Wilk!" [Ada]

Gdy po raz pierwszy zobaczyłam książkę w zapowiedziach, nie byłam do niej przekonana. Jakaś część mnie podpowiadała mi, że to raczej nie dla mnie.  Jednak po jakimś czasie doszłam do wniosku, iż warto dać tej powieści szansę, toteż postanowiłam ją przeczytać. Czy tego żałuję? 
Ponura, spowita obłokami tłustej czerni metropolia to miejsce, gdzie o sprawiedliwość równie trudno, co o bezchmurne niebo. Zbudowane na ciele olbrzyma,napędzane jego smolistą krwią i odłamkami węglowego serca trwało w dawno ustalonym porządku. Do teraz. Na przestępczą scenę wkracza właśnie bezkompromisowo Nowy Gracz, a oficer policji Wolf zostaje brutalnie zamordowany we własnym domu. Czy te fakty się łączą? I czy czerwony płaszcz z kapturem zaobserwowany u głównej podejrzanej w sprawie zabójstwa czyni ze sprawy zbrodnię na tle religijnym?
Jakub Ćwiek tym razem funduje nam gorzki brutalny kryminał noir w niezwykłym świecie inspirowanym amerykańskim podziemiem przestępczym lat dwudziestych i trzydziestych. W mieśc…

Poznaj nas! - Book TMI Tag

Cześć!
Lubicie tagi? Bo ja bardzo. Zwłaszcza te, w których nad odpowiedziami trzeba się chwilę zastanowić.
W tym tagu zdecydowanie tak jest, a biorąc jeszcze pod uwagę, że pytań jest całkiem sporo, to lepiej już zacznijmy.
1. Która fikcyjna postać ma najlepszy styl?
Ada: Bardzo podoba mi się styl Clary Fray z Darów Anioła.
Clevleen: Nigdy nie skupiałam się na tym jak ubierają się postacie, dlatego podam tu jedyną, jaka przychodzi mi do głowy, czyli Jessamine z Mechanicznego Anioła.

2. Twoje fikcyjne zauroczenie?
Ada: Oczywiście, że Jace oraz Daemon. Uwielbiam ich!
Clevleen: Percy!

3. Czy kochałaś kiedyś postać, a potem zaczęłaś ją nienawidzić?
Ada: Nie miałam jeszcze takiej sytuacji. Na ogół jest tak, że jak jakąś postać lubię, to nie zaczynam jej nienawidzić. A jak jakąś postać nienawidzę, to nie zaczynam jej lubić. Czasami zdarza się, że postać, którą z początku nienawidziłam, nagle polubiłam. Odwrotnej sytuacji jeszcze nie miałam.
Clevleen: Aż tak skrajnie, to nie, ale Katniss z Igrzysk Śmi…

Zakładkomania #1 - Błyszcząca zakładka

Cześć!
Dzisiaj kolejna nowa seria, czyli Zakładkomania! Będziemy Wam tu pokazywać jak zrobić zakładki, a na końcu zazwyczaj będziecie mogli znaleźć zakładki do wydrukowania (będą one dostępne w stronie "zakładki")

Aby zrobić taką błyszczącą zakładkę potrzebujemy:
papieruołówkalinijkinożyczek błyszczącej taśmy washi tapeewentualnie: sznurek do ozdoby i dziurkacz W pierwszym kroku wycinamy cztery paski papieru grubości naszej taśmy.

Kolejnym krokiem jest sklejenie ich końców. Najpierw dwa paski pod kątem prostym, następnie doklejamy kolejny kawałek papieru na pasek będący na spodzie. Ostatni doklejamy do drugiego paska. Jest to pokazane na zdjęciu obok i mam ogromną nadzieję, że wiecie o co mi chodzi.

Następnie bierzemy jeden z zewnętrznych pasków i zginamy go pod kątem prostym. Powinien wtedy znajdować się obok pasków po przeciwnej stronie.
Potem bierzemy drugi zewnętrzny pasek i zginamy go w ten sam sposób. Powtarzamy to do momentu uzyskania satysfakcjonującej nas długości lub …