Przejdź do głównej zawartości

Przegląd miesiąca #5 - Maj 2017

Hejka! Kolejny miesiąc tego roku za nami. Dlatego dzisiaj mamy dla Was przegląd maja, czyli jak książkowo minął nam ten miesiąc.

Clevleen:
Maj z jednej strony okazał się dla mnie wspaniały, a z drugiej naprawdę słaby. Przeczytałam jedynie 5 książek, a i żadna z nich nie zachwyciła mnie zbytnio.
Od góry:
1. Krew Olimpu - Rick Riordan
2. Lato Eden - Liz Flanagan
3. Kłamca i szpieg – Rebecca Stead
4. Rok 1984 – George Orwell
5. I nieobecna tutaj książka Przygoda fryzjera damskiego autorstwa Eduardo Mendozy

5 książek, 1667 stron, około 54 dziennie. Biorąc pod uwagę natłok sprawdzianów, jestem bardzo zadowolona z wyniku.

Najlepsza książka:
Zdecydowanie Rok 1984. Wzruszająca, dająca do myślenia, prawdziwa i pozwalająca lepiej zrozumieć świat.

Najgorsza książka:
Tutaj chyba będę zmuszona dać Lato Eden. Tak nielogicznej i sztucznej książki dawno nie czytałam. A myślałam, że będzie lepsza, w końcu na Lubimy Czytać ma ponad 7 gwiazdek!

Maj okazał się jednak dla mnie wyjątkowo obfity w nowiutkie książki. Jest ich aż 10!
Większość z nich to zdobycze z Warszawskich Targów Książki, na których po prostu nie umiałam powstrzymywać się przed kupnem kolejnych książek.
Od góry:
1. Lato Eden – egzemplarz recenzencki od wydawnictwa IUVI
2. Kłamca i szpieg – również egzemplarz recenzencki i również od wydawnictwa IUVI
3. Akademia Pennyroyal. Cienie Kadetek. - także egzemplarz recenzencki, lecz od wydawnictwa Mamania
4. Podręcznik manipulacji – kupiony w chwili natchnienia, w ramach jednej z dużych promocji w bezimiennych księgarniach. Podejrzewam, że jeszcze trochę poczeka na swoją kolej.
Kolejne książki to zdobycze z targów.
5. Cień wiatru
6. Trafny wybór – a tą książkę wzięłam głównie ze względu na cenę i autorkę. Obie były naprawdę zachęcające!
7. Kameleon. - Kosika uwielbiam za Felixa, Neta i Nikę, ale nigdy nie miałam okazji zapoznać się z innymi jego książkami. Chyba najwyższy czas.
8. Światło którego nie widać – a o tej książce słyszałam same dobre opinie, i po prostu nie mogłam się powstrzymać.
9. Potop i 10. Ogniem i mieczem - Sienkiewicza uwielbiam i po prostu nie mogłam się powstrzymać, gdy dowiedziałam się, że obie te cegły kosztowały po dyszce każda. Żal było nie skorzystać.


Ada: 
Dla mnie maj był bardzo męczący. Nie dość, że dużo, ostatnich w tym roku szkolnym, sprawdzianów, to jeszcze nie miałam dużo czasu na czytanie. Dlatego udało mi się przeczytać tylko jedną książkę, a jest nią Miasto Zagubionych Dusz Cassandry Clare. Książka bardzo mi się podobała, recenzja ukaże się niedługo.

1 książka, 556 stron, około 18 stron dziennie.

W maju do mojej biblioteczki nie dołączyła żadna nowa książka, jednak nie przeszkadza mi to, ponieważ jeszcze dwie czekają w kolejce. 

Mam nadzieję, że w czerwcu - jako że to już zaraz koniec roku - nie będą w szkole dużo wymagać i przeczytam więcej książek. A przynajmniej te, które mam na półce, tj. Cassandra Clare Miasto Niebiańskiego Ognia oraz Maurice Maeterlinck Inteligencja kwiatów. I może ponownie spróbuję przeczytać Lorda Jima Josepha Conrada, który leży nieprzeczytany od chyba roku.

U nas to tyle, koniecznie dajcie znać jak Wam minął maj!

Komentarze

  1. "Światło, którego nie widać" jest niesamowite :)

    OdpowiedzUsuń
  2. "Cień wiatru" to cudo! Styl autora zrobił na mnie piorunujące wrażenie. Magiczna książka :) "Światło, którego nie widać" też jest bardzo dobre.
    Życzę Wam powodzenia w czerwcu!
    houseofreaders.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Jakub Ćwiek - "Grimm City. Wilk!" [Ada]

Gdy po raz pierwszy zobaczyłam książkę w zapowiedziach, nie byłam do niej przekonana. Jakaś część mnie podpowiadała mi, że to raczej nie dla mnie.  Jednak po jakimś czasie doszłam do wniosku, iż warto dać tej powieści szansę, toteż postanowiłam ją przeczytać. Czy tego żałuję? 
Ponura, spowita obłokami tłustej czerni metropolia to miejsce, gdzie o sprawiedliwość równie trudno, co o bezchmurne niebo. Zbudowane na ciele olbrzyma,napędzane jego smolistą krwią i odłamkami węglowego serca trwało w dawno ustalonym porządku. Do teraz. Na przestępczą scenę wkracza właśnie bezkompromisowo Nowy Gracz, a oficer policji Wolf zostaje brutalnie zamordowany we własnym domu. Czy te fakty się łączą? I czy czerwony płaszcz z kapturem zaobserwowany u głównej podejrzanej w sprawie zabójstwa czyni ze sprawy zbrodnię na tle religijnym?
Jakub Ćwiek tym razem funduje nam gorzki brutalny kryminał noir w niezwykłym świecie inspirowanym amerykańskim podziemiem przestępczym lat dwudziestych i trzydziestych. W mieśc…

Poznaj nas! - Book TMI Tag

Cześć!
Lubicie tagi? Bo ja bardzo. Zwłaszcza te, w których nad odpowiedziami trzeba się chwilę zastanowić.
W tym tagu zdecydowanie tak jest, a biorąc jeszcze pod uwagę, że pytań jest całkiem sporo, to lepiej już zacznijmy.
1. Która fikcyjna postać ma najlepszy styl?
Ada: Bardzo podoba mi się styl Clary Fray z Darów Anioła.
Clevleen: Nigdy nie skupiałam się na tym jak ubierają się postacie, dlatego podam tu jedyną, jaka przychodzi mi do głowy, czyli Jessamine z Mechanicznego Anioła.

2. Twoje fikcyjne zauroczenie?
Ada: Oczywiście, że Jace oraz Daemon. Uwielbiam ich!
Clevleen: Percy!

3. Czy kochałaś kiedyś postać, a potem zaczęłaś ją nienawidzić?
Ada: Nie miałam jeszcze takiej sytuacji. Na ogół jest tak, że jak jakąś postać lubię, to nie zaczynam jej nienawidzić. A jak jakąś postać nienawidzę, to nie zaczynam jej lubić. Czasami zdarza się, że postać, którą z początku nienawidziłam, nagle polubiłam. Odwrotnej sytuacji jeszcze nie miałam.
Clevleen: Aż tak skrajnie, to nie, ale Katniss z Igrzysk Śmi…

Przedpremierowo: Amie Kaufman i Meagan Spooner - "W sercu światła" [Ada]

Niedawno na blogu pojawiła się recenzja drugiego tomu trylogii Starbound. Recenzję możecie znaleźć TUTAJ. Po przewróceniu ostatniej strony tej książki, miałam nadzieję, że w ostatniej części znajdę odpowiedzi na pytania, które ciągle plątały mi się w głowie po przeczytaniu dwóch poprzednich książek. Czy rzeczy, które pozostały dla mnie zagadką, zostały wyjaśnione w kończących tę serię kartkach? Czy powieść okazała się również ciekawa jak jej poprzedniczki? Czy poleciłabym Wam tę trylogię?

Głównym celem Sofii jest zemsta na korporacji LaRoux Industries, którą obwinia o śmierć ojca. Dziewczyna znajduje się na Koryncie, w celu spotkania się z pewną osobą, która może pomóc jej w tej sprawie. Nie wszystko jednak idzie po myśli Sofii, a przebieg wydarzeń niespodziewanie się zmienia, przez co dziewczyna jej zmuszona uciekać. Na swojej drodze spotkała Gideona, z którym połączyła siły. Okazało się, że mają tego samego wroga, nie darzą się jednak wzajemnie zaufaniem, które podczas współpracy je…