Przejdź do głównej zawartości

Przegląd miesiąca #3 - Marzec 2017

Witajcie!
Kolejny miesiąc tego roku za nami, więc czas na podsumowanie naszych marcowych postępów. Zapraszamy!

Ada
W tym miesiącu udało mi się przeczytać 3 książki, tak jak planowałam.
 1. Urszula Sowińska - "Wybrany" (recenzja wkrótce!)
 2. Jennifer L. Armentrout - "Obsydian" (recenzja wkrótce!)
 3. Anna Todd - "After. Już nie wiem, kim bez ciebie jestem" (recenzja wkrótce!)
Jest to w sumie aż 1522 strony, czyli około 49 stron dziennie.

W tym miesiącu najbardziej do gustu przypadła mi książka Jennifer L. Armentrout - "Obsydian".

Moje plany ma kwiecień:
 1. Cassandra Clare - "Miasto Szkła"
 2. Cassandra Clare - "Miasto Upadłych Aniołów"
 3. Cassandra Clare - "Miasto Zagubionych Dusz"
 4. Cassandra Clare - "Miasto Niebiańskiego Ognia"
W marcu do mojej biblioteczki nie dołączyła żadna książka.

Jestem zadowolona z tego, jak minął mi ten miesiąc. Mam nadzieję, że w kwietniu także uda mi się przeczytać to, co zaplanowałam, a nawet więcej. 


Clevleen
W tym miesiącu przeczytałam 4 książki. Byłoby lepiej gdyby nauczyciele się tak nie uwzięli. Już tylko w następnym tygodniu mam cztery sprawdziany! (Gdyby nie rekolekcje byłoby sześć). No ale koniec żalenia się! Bardziej interesuje Was zapewne to, jakie książki udało mi się przeczytać.
 1. Rebecca Stoos - Całkiem obcy człowiek - powiem wam, że jest bardzo lekka i przyjemna, idealna dla zabieganych osób, które chcą by lektura była odpoczynkiem i relaksem!
 2. Brandon Sanderson - Alcatraz kontra Bibliotekarze. Piasek Raszida  - nie spodziewałam się, że ta książka będzie taka super! Zabawna, przemyślana, irytująca - naprawdę dobra!
 3. J. K. Rowling - Harry Potter and the Philosopher's Stone - szczerze, nie odczułam większej różnicy pomiędzy oryginałem, a tłumaczeniem, jednak wyniknąć to mogło też z mojej słabej znajomości angielskiego! Na pewno po nauczeniu się nowych słówek, przeczytam ją jeszcze raz i zobaczę jak tym razem ją odbiorę.
 4. Ava Dellaira - Kochani, dlaczego się poddaliście? Dwa słowa: rozczarowanie miesiąca.
W tym miesiącu dostałam dwie książki od wydawnictwa MG

Jak widzicie jest to Hrabia Monte Christo autorstwa Aleksandra Dumasa. Na razie przeczytałam pół pierwszego tomu i jestem przerażona tym, jakie emocje ta książka we mnie wywołuje! Naprawdę! Jest to również mój cel na kwiecień. Łącznie obie mają ponad 1300 stron, więc mam nadzieję, że dam radę.

A Wam jak minął marzec? Jesteście zadowoleni? Macie jakieś plany na kwiecień? A może czytaliście już którąś z tych książek? Zapraszam do dyskusji w komentarzach!

Komentarze

 1. Fajne jest to wydanie książki Aleksandra Dumasa. Może kiedyś się na nie skuszę, ale w pierwszej kolejności muszę przeczytać "Trzech muszkieterów" :)
  Powodzenia dla Was w kwietniu!
  houseofreaders.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jest świetne, chociaż bardzo denerwuje mnie brak nazwiska autora na grzbiecie drugiego tomu.

   Usuń
 2. Jeszcze seria Darów Anioła też przede mną! Ale muszę szybko po nią sięgnąć!

  OdpowiedzUsuń
 3. Dużo z tych książek akurat znam i czytałam. Dary anioła to jedna z moich ulubionych serii!
  pozdrawiam
  onlybooks-jdb.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Dary Anioła <3 Uwielbiam!
  Świetne wyniku dziewczyny! Życzę zaczytanego kwietnia!

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Jakub Ćwiek - "Grimm City. Wilk!" [Ada]

Gdy po raz pierwszy zobaczyłam książkę w zapowiedziach, nie byłam do niej przekonana. Jakaś część mnie podpowiadała mi, że to raczej nie dla mnie.  Jednak po jakimś czasie doszłam do wniosku, iż warto dać tej powieści szansę, toteż postanowiłam ją przeczytać. Czy tego żałuję? 
Ponura, spowita obłokami tłustej czerni metropolia to miejsce, gdzie o sprawiedliwość równie trudno, co o bezchmurne niebo. Zbudowane na ciele olbrzyma,napędzane jego smolistą krwią i odłamkami węglowego serca trwało w dawno ustalonym porządku. Do teraz. Na przestępczą scenę wkracza właśnie bezkompromisowo Nowy Gracz, a oficer policji Wolf zostaje brutalnie zamordowany we własnym domu. Czy te fakty się łączą? I czy czerwony płaszcz z kapturem zaobserwowany u głównej podejrzanej w sprawie zabójstwa czyni ze sprawy zbrodnię na tle religijnym?
Jakub Ćwiek tym razem funduje nam gorzki brutalny kryminał noir w niezwykłym świecie inspirowanym amerykańskim podziemiem przestępczym lat dwudziestych i trzydziestych. W mieśc…

Poznaj nas! - Book TMI Tag

Cześć!
Lubicie tagi? Bo ja bardzo. Zwłaszcza te, w których nad odpowiedziami trzeba się chwilę zastanowić.
W tym tagu zdecydowanie tak jest, a biorąc jeszcze pod uwagę, że pytań jest całkiem sporo, to lepiej już zacznijmy.
1. Która fikcyjna postać ma najlepszy styl?
Ada: Bardzo podoba mi się styl Clary Fray z Darów Anioła.
Clevleen: Nigdy nie skupiałam się na tym jak ubierają się postacie, dlatego podam tu jedyną, jaka przychodzi mi do głowy, czyli Jessamine z Mechanicznego Anioła.

2. Twoje fikcyjne zauroczenie?
Ada: Oczywiście, że Jace oraz Daemon. Uwielbiam ich!
Clevleen: Percy!

3. Czy kochałaś kiedyś postać, a potem zaczęłaś ją nienawidzić?
Ada: Nie miałam jeszcze takiej sytuacji. Na ogół jest tak, że jak jakąś postać lubię, to nie zaczynam jej nienawidzić. A jak jakąś postać nienawidzę, to nie zaczynam jej lubić. Czasami zdarza się, że postać, którą z początku nienawidziłam, nagle polubiłam. Odwrotnej sytuacji jeszcze nie miałam.
Clevleen: Aż tak skrajnie, to nie, ale Katniss z Igrzysk Śmi…

Zakładkomania #1 - Błyszcząca zakładka

Cześć!
Dzisiaj kolejna nowa seria, czyli Zakładkomania! Będziemy Wam tu pokazywać jak zrobić zakładki, a na końcu zazwyczaj będziecie mogli znaleźć zakładki do wydrukowania (będą one dostępne w stronie "zakładki")

Aby zrobić taką błyszczącą zakładkę potrzebujemy:
papieruołówkalinijkinożyczek błyszczącej taśmy washi tapeewentualnie: sznurek do ozdoby i dziurkacz W pierwszym kroku wycinamy cztery paski papieru grubości naszej taśmy.

Kolejnym krokiem jest sklejenie ich końców. Najpierw dwa paski pod kątem prostym, następnie doklejamy kolejny kawałek papieru na pasek będący na spodzie. Ostatni doklejamy do drugiego paska. Jest to pokazane na zdjęciu obok i mam ogromną nadzieję, że wiecie o co mi chodzi.

Następnie bierzemy jeden z zewnętrznych pasków i zginamy go pod kątem prostym. Powinien wtedy znajdować się obok pasków po przeciwnej stronie.
Potem bierzemy drugi zewnętrzny pasek i zginamy go w ten sam sposób. Powtarzamy to do momentu uzyskania satysfakcjonującej nas długości lub …