Przejdź do głównej zawartości

Przegląd miesiąca #1 - Styczeń 2017

Cześć i czołem!
Dzisiaj, po raz pierwszy w tym roku, przegląd miesiąca, czyli jak bardzo książkowo minął nam styczeń.

Ada

W tym miesiącu Ada przeczytała 4 książki:
 1. W sercu światła (10/10)
 2. Złe dziewczyny nie umierają (10/10)
 3. Od złej do przeklętej (10/10)
 4. Bardziej martwa być nie może (recenzja wkrótce!)
Jest to w sumie aż 1652 strony, czyli około 53 strony dziennie.

W tym miesiącu czytelnicze serce Ady podbiła seria Złe dziewczyny nie umierają. Na szczęście żadna książka nie złamała tegoż serca.

W lutym Ada planuje przeczytać:

 1. Drugi tom serii After
 2. Miasto popiołów
 3. Obsydian
 4. Pewnego dnia
 5. Ostatni tom serii Endgame 
Niestety w tym miesiącu jej biblioteczka nie wzbogaciła się o żadną nową książkę.

Clevleen
W tym miesiącu przeczytałam 5 książek:
 1. Najpierw przeczytałam kontynuację jednej z moich najulubieńszych książek, czyli Kamień i sól, która w wielu aspektach okazała się lepsza od swojej pośredniczki.
 2. Kolejnymi książkami, po które sięgnęłam była seria Olimpijscy Herosi. Zaczęłam ją czytać i po prostu przepadłam. Postanowiłam jednak zrobić krótką przerwę przed sięgnięciem po piąty, i zarazem ostatni, tom.
Łącznie udało mi się przeczytać 2475 stron, czyli prawie 80 stron dziennie.

Jeżeli miałabym wskazać jedną książkę, która podbiła moje serce w tym miesiącu byłby to Syn Neptuna, ale wszystkie książki, które przeczytałam w styczniu były naprawdę cudowne.
W tym miesiącu zamieszkały u mnie 3 nowe i, mam nadzieję, cudowne książki

 1. Po lewej widzicie Hotel Walhalla. Przewodnik po światach nordyckich autorstwa Ricka Riordana. Jest to spóźniony prezent z Wigilii klasowej i jestem go naprawdę ciekawa.
 2. Kolejna książka to dzieło Pawła Majki Człowiek obiecany, który powstał w ramach projektu Uniwersum Metro2033. Książka jest prezentem urodzinowym od przyjaciółek i, sądząc po opisie, myślę, że mi się spodoba.
 3. Jako ostatnia przybyła do mnie książka Zatrzymać dzień, która przywędrowała do mnie z fundacji z Rzeszowa jako egzemplarz recenzencki. I tutaj nie ukrywam, zainteresowała mnie przede wszystkim dlatego, że wydawnictwa nie chciały jej wydać, ponieważ była ona zbyt dosadna.  
W lutym planuję przeczytać

 1.  Zatrzymać dzień
 2. Kochani, dlaczego się poddaliście?
 3. Krew Olimpu
 4. Miecz lata
 5. Młot Thora
A wam jak minął pierwszy miesiąc tego nowego roku? Mam nadzieję, że przeczytaliście mnóstwo cudownych książek.

 Clevleen

Komentarze

 1. Gratuluję wspaniałych wyników!
  Uwielbiam książki Riordana! <3
  U mnie ten miesiąc również bardzo owocny. Przeczytałam 9 książek i wszystkie były wspaniałe <3
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 2. "Złe dziewczyny nie umierają" mnie nie zachwyciły, ale może dlatego, że spodziewałam się czegoś straszniejszego, a dostałam paranormalną młodzieżówkę. Za to "W sercu światło" był świetne :D
  Gratuluję wyników!
  houseofreaders.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Jakub Ćwiek - "Grimm City. Wilk!" [Ada]

Gdy po raz pierwszy zobaczyłam książkę w zapowiedziach, nie byłam do niej przekonana. Jakaś część mnie podpowiadała mi, że to raczej nie dla mnie.  Jednak po jakimś czasie doszłam do wniosku, iż warto dać tej powieści szansę, toteż postanowiłam ją przeczytać. Czy tego żałuję? 
Ponura, spowita obłokami tłustej czerni metropolia to miejsce, gdzie o sprawiedliwość równie trudno, co o bezchmurne niebo. Zbudowane na ciele olbrzyma,napędzane jego smolistą krwią i odłamkami węglowego serca trwało w dawno ustalonym porządku. Do teraz. Na przestępczą scenę wkracza właśnie bezkompromisowo Nowy Gracz, a oficer policji Wolf zostaje brutalnie zamordowany we własnym domu. Czy te fakty się łączą? I czy czerwony płaszcz z kapturem zaobserwowany u głównej podejrzanej w sprawie zabójstwa czyni ze sprawy zbrodnię na tle religijnym?
Jakub Ćwiek tym razem funduje nam gorzki brutalny kryminał noir w niezwykłym świecie inspirowanym amerykańskim podziemiem przestępczym lat dwudziestych i trzydziestych. W mieśc…

Poznaj nas! - Book TMI Tag

Cześć!
Lubicie tagi? Bo ja bardzo. Zwłaszcza te, w których nad odpowiedziami trzeba się chwilę zastanowić.
W tym tagu zdecydowanie tak jest, a biorąc jeszcze pod uwagę, że pytań jest całkiem sporo, to lepiej już zacznijmy.
1. Która fikcyjna postać ma najlepszy styl?
Ada: Bardzo podoba mi się styl Clary Fray z Darów Anioła.
Clevleen: Nigdy nie skupiałam się na tym jak ubierają się postacie, dlatego podam tu jedyną, jaka przychodzi mi do głowy, czyli Jessamine z Mechanicznego Anioła.

2. Twoje fikcyjne zauroczenie?
Ada: Oczywiście, że Jace oraz Daemon. Uwielbiam ich!
Clevleen: Percy!

3. Czy kochałaś kiedyś postać, a potem zaczęłaś ją nienawidzić?
Ada: Nie miałam jeszcze takiej sytuacji. Na ogół jest tak, że jak jakąś postać lubię, to nie zaczynam jej nienawidzić. A jak jakąś postać nienawidzę, to nie zaczynam jej lubić. Czasami zdarza się, że postać, którą z początku nienawidziłam, nagle polubiłam. Odwrotnej sytuacji jeszcze nie miałam.
Clevleen: Aż tak skrajnie, to nie, ale Katniss z Igrzysk Śmi…

Przedpremierowo: Amie Kaufman i Meagan Spooner - "W sercu światła" [Ada]

Niedawno na blogu pojawiła się recenzja drugiego tomu trylogii Starbound. Recenzję możecie znaleźć TUTAJ. Po przewróceniu ostatniej strony tej książki, miałam nadzieję, że w ostatniej części znajdę odpowiedzi na pytania, które ciągle plątały mi się w głowie po przeczytaniu dwóch poprzednich książek. Czy rzeczy, które pozostały dla mnie zagadką, zostały wyjaśnione w kończących tę serię kartkach? Czy powieść okazała się również ciekawa jak jej poprzedniczki? Czy poleciłabym Wam tę trylogię?

Głównym celem Sofii jest zemsta na korporacji LaRoux Industries, którą obwinia o śmierć ojca. Dziewczyna znajduje się na Koryncie, w celu spotkania się z pewną osobą, która może pomóc jej w tej sprawie. Nie wszystko jednak idzie po myśli Sofii, a przebieg wydarzeń niespodziewanie się zmienia, przez co dziewczyna jej zmuszona uciekać. Na swojej drodze spotkała Gideona, z którym połączyła siły. Okazało się, że mają tego samego wroga, nie darzą się jednak wzajemnie zaufaniem, które podczas współpracy je…